ورود   
سبد خرید
خواص درمانی سیب:

سیب درختی

طبیعت آن : شیرین آن گرم و تر است و ترش آن سرد وخشک و ترش و شیرین آ« معتدل و کمی خشک است.

خواص درمانی

هر روز آن را بخورید مدر آرام کننده و اشتهاآور است ، خون را صاف می کند، مقوی کبد و معده می باشد ، قدرت ضد سمی دارد و مانع تشکیل اسید اوریک در بدن می شود ، ضد سرطان است.

خوردن نوع شیرین آن فرح آور و مقوی قلب و لطیف کننده روح و روان است.

نوشیدن آب سیب در موارد سرماخوردگی و گرفتگی صدا اثرات زیادی دارد ، برای افرادی که عطش مفرد دارند بسیار مفید می باشد ، اسهال های صفراوی را نیز متوقف می سازد.

آب سیب سرخ را بگیرید و با عسل شیرین کنید و به کودک بدهید اسهال کودک را درمان می کند.

خوردن سیب پخته (کمپوت سیب) سرفه های خشک را تسکین می دهد.

آن را بکوبید بعد در آب خودش بپزید و ضماد کنید . زخم های بزرگ و شدید و سخت را درمان می کند.

یک سیب قرمز شیرین را پوست بکنید و مغز آن را هم بیرون آورید و بپزید بعد آن را با شیر مادری که دختردار باشد خمیر نموده و پشت چشم ضماد کنید. چشم دردی که از ضربه خوردگی باشد را درمان می کند.

یک سیب درشت را از وسط به دو قسمت تقسیم کنید و میانش را درآورید و بجای محتویاتش داخل آن گِل گوگرد بگذارید و سیب را مثل اول روی هم بگذارید و با نخ ببندید و آن را در کوره یا فر بپزید بعد خوب آن را لِه کنید و بر موضع بمالید. گال و کچلی را درمان می کند.

تذکر: خوردن سیب کال به خصوص اسراف در آن سبب ضعف قوای دماغی شده و حافظه انسان را نقصان می دهد و فراموشی ایجاد می کند ، ایجاد ناراحتی هایی چون نفخ و کشیدگی و درد عضلات و پریدن ناگهان اعضای بدن می نماید ، خوردن سیب ترش سبب ضعف اعصاب می گردد و انسان را ترسو می کند.

پوست سیب درختی

یک قاشق سوپ خوری از کوبیده خشک آن را در یک فنجان آب بریزید و با شکر شربت کنید و بنوشید. ترشی ادرار را برطرف می سازد.

پس از هر غذا یک قاشق سوپ خوری از کوبیده خشک آن را در یک فنجان آب بجوشانید و آب آن را بنوشید. درد و ورم شصت پا یا نقرس و درد مفاصل را درمان می کند.